تبلیغات
دانشنامه امام رضا (ع) Imam Reza(As) Encyclopedia - بیقرار زیارت امام
بیقرار زیارت امام
مربوط به موضوع:  کرامات امام رضا(ع) | 

راستش را بخواهید، من اصلاً این لیاقت را نداشته ام كه به زیارت مرقد مطهر حضرت رضا(ع) بروم، ولى خیلى آرزو دارم كه بروم. زمانى كه پدر و مادر و دو برادر كوچكم به زیارت مشهد مقدس رفتند، من كلاس اول ابتدایى بودم و برادر بزرگترم نیز در كلاس دوم درس مى خواند.
من چون خیلى آرزوى این سفر را داشتم با اصرار زیاد، پدرم را راضى كردم كه به مدرسه بیاید و برایم اجازه بگیرد، ولى با مخالفت مدیر مدرسه روبرو شدم و مجبور شدم با برادرم نزد مادربزرگم بمانم.
بعد از رفتن پدر و مادرم، من دائم در تخیلات خودم غرق بودم و هر وقت تصویر این مرقد مطهر را از تلویزیون مى دیدم فوراً كاغذ و مدادى را برمى داشتم و سعى مى كردم كه آن را حتى به صورت ساده نقاشى كنم. هنوز این آرزو در دلم باقى است كه قبل از مرگ، یكبار هم كه شده به زیارت مشهد مقدس بروم، ولى چون از خانواده فقیرى هستم و با حقوقى كه پدرم مى گیرد به سختى زندگى مان مى گذرد، هنوز به آرزویم نرسیده ام. همیشه سر نماز دعا مى كنم كه به این آرزویم برسم.
الآن من در كلاس اول دبیرستان درس مى خوانم. این اواخر یكى از اقواممان به زیارت مشهد رفتند و من باز به خاطر درس خواندن نتوانستم همراه آنان بروم. بعد از رفتن آنان شب در خواب دیدم كه به زیارت مشهد مقدس رفته ام. هیچكس آن جا نبود و نمى دانم دقیقاً چه ساعتى از روز بود، چون به اندازه اى غرق در شادى شده بودم كه فقط سعى مى كردم خودم را سریعتر به ضریح برسانم. وقتى كه دیدم اطراف ضریح خلوت است شروع به دویدن كردم و ضریح را گرفتم. قبر امام(ع) چه نورانى بود. تمام آن محل از نور مرقد ایشان روشن شده بود. صورتم را روى ضریح گذاشتم. چه سرد بود!
من بعد از این خواب بیش از حد بیقرار شده ام و به همین خاطر است كه پدرم قول داده است كه اگر درسم را خوب بخوانم و خردادماه قبول شوم، اگر عمرى باشد، سعى مى كند تعطیلات تابستان را به زیارت مشهد برویم.... من به زیارت نرفته ام، پس چطور مى توانم خاطره اى داشته باشم. فقط مى خواستم با نوشتن این نامه علاقه خود را نسبت به امام هشتم شیعیان نشان دهم. از شما خواهش مى كنم كه برایم دعا كنید تا به بزرگترین آرزویم برسم.
شهناز بازدارى ، 15 ساله، خرم آباد


نویسنده : شرمنده شهدا   | نظرات()